Akademia Smoczych Wrót

Akademia Smoczych Wrót

Podstawowe informacje:

Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 12+
Czas gry: 60-90 min
Waga: 1,97 Kg
Wymiary: 295mm x 295mm x 75mm
Twórcy: Thomas Vande Ginste & Wolf Plancke

Zawartość pudełka:

 • plansza główna,
 • 4 plansze graczy,
 • 12 żetonów Poziomów
 • 12 żetonów Mistrzostwa,
 • 30 żetonów Profesji (Magów, Łotrów i Wojowników),
 • 44 żetony Adeptów (po 3 w każdym z kolorów graczy i 32 neutralne),
 • 30 żetonów Profesorów (po 3 w każdym z kolorów graczy i 18 neutralnych),
 • 36 płytek Budynków,
 • 16 żetonów Chochlików
 • 36 żetonów monet (o wartościach 1 i 5),
 • 50 kart Zaklęć,
 • 4 karty pomocy gracza, zawierające przebieg tury, zasoby startowe oraz końcowe podliczenie punktów,
 • 16 drewnianych sześcianów (w 4 kolorach graczy),
 • 16 drewnianych dysków (w 4 kolorach graczy),
 • 21 kości (po 3 w każdym kolorze gracza, 8 kości neutralnych, 1 kość akcji wspólnych),
 • 2 drewniane kolumny (znacznik tury i znacznik Pierwszego Gracza).

- To już niedaleko, chłopcze - starzec wskazał drżącym palcem w kierunku tonącego we mgle górskiego masywu. - Wystarczy, że wdrapiesz się na ten szczyt, ale to akurat najłatwiejsze zadanie, jakie cię czeka. Musisz wiedzieć, że Akademia słynie z morderczych treningów. Tylko najlepsi adepci dostąpią zaszczytu przekroczenia Smoczych Wrót i zgłębienia czającej się za nimi tajemnicy.

- Z tym, że ja nie jestem adeptem - młodzieniec spojrzał na starca z pogardą. - Mam stanąć na czele jednego z czterech pradawnych domów.

Starzec patrzył w milczeniu za odchodzącym wędrowcem.

- Tym gorzej dla ciebie, głupcze - wyszeptał, gdy ten zniknął za zakrętem.

Witaj w Akademii Smoczych Wrót, jedynym na świecie miejscu, w którym garbaty syn kowala stanie się niepokonanym wojownikiem, a zezowata córka bednarza przemieni w szanowaną czarodziejkę o niebywałej urodzie. Właśnie rozpoczynamy nowy rok szkolny, a Ty stajesz na czele jednego z tutejszych Domów. Tylko najlepsi dostąpią zaszczytu przekroczenia legendarnych Smoczych Wrót i odkrycia związanej z nimi tajemnicy.

Zarządzaj zatem swoim Domem najlepiej jak potrafisz. Rekrutuj adeptów i zatrudniaj profesorów, wznoś budynki, odkrywaj zakamarki ćwiczebnych podziemi, dokonuj magicznych odkryć, kształć swoich uczniów, by portrety najlepszych spośród nich mogły ozdobić ściany galerii chwały. Wszystko to w trakcie pięciu ekscytujących tur, po zakończeniu których podliczysz punkty prestiżu i przekonasz się, czy ten rok nie poszedł na marne.

Kości w dłoń i powodzenia!

Wydawnictwo Przystań Gier ma zaszczyt przedstawić Akademię Smoczych Wrót, polskie wydanie najnowszego hitu od NSKN Games - Dragonsgate College.

Gra Thomasa Vande Ginste i Wolfa Plancke, twórców rewelacyjnego Yedo, przenosi nas do krainy fantasy, a konkretnie do tytułowej Akademii, zajmującej się szkoleniem łowców przygód. W trakcie pięciu niezwykle ekscytujących tur gracze mają za zadanie jak najlepiej zarządzać jednym z legendarnych domów, które od lat walczą o sławę i prestiż na terenie Akademii. Gra wykorzystuje mechanikę dice placement. W trakcie rozgrywki gracze pobierają kości ze wspólnego zasobu, po czym, zgodnie z wybranymi wynikami, aktywują odpowiednie akcje z planszy. Można korzystać z kości własnych i neutralnych, i - co ciekawe – również z kości przeciwników, a to z kolei pozwala właścicielowi wybranej kości również wykonać akcję w turze przeciwnika. Czynnik losowy redukują chochliki zamieszkujące znajdującą się na terenie Akademii wieżę. Dzięki wykonywanym akcjom gracze rozbudowują swoje Domy o kolejne budynki, zatrudniają wykwalifikowanych profesorów, rekrutują adeptów i rozwijają ich umiejętności w trzech dostępnych karierach tj.: wojowników, łotrów i magów. Ponadto uczą się przydatnych zaklęć, planują podstępy, przemierzają ćwiczebne podziemia, gromadzą fundusze i puchary, a wszystko to po to, by zdobyć jak najwięcej punktów prestiżu. Zwycięzca otrzyma możliwość przekroczenia legendarnych Smoczych Wrót i zgłębienia znajdującej się za nimi tajemnicy.

Akademia Smoczych Wrót ma niski próg wejścia, ale liczba dostępnych kombinacji i dróg do zwycięstwa jest ogromna. Dzięki eleganckim zasadom nadaje się do gry w towarzystwie mniej zaawansowanych graczy, ale świetnie sprawdzi się również wśród prawdziwych planszówkowych wyjadaczy. Jest to jedna z tych pozycji, które po rozegraniu partii wciąż siedzą nam w głowach i zmuszają do obmyślania taktyk na kolejne rozgrywki.

Zapraszamy zatem do Akademii Smoczych Wrót i mamy nadzieję, że zgłębianie tajników tej niesamowitej gry dostarczy Wam, drodzy gracze, wielu niezapomnianych wrażeń.

Galeria

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *